خانه / دسته بندی نشده / پنج سؤال که به ثروتمند شدن شما کمک می‌کند(قسمت دوم)
ثروتمندشدن

پنج سؤال که به ثروتمند شدن شما کمک می‌کند(قسمت دوم)

سؤال شماره ۳: آیا من از بهترین ابزار مالی استفاده می‌کنم؟

بهره‌گیری از ابزار و محصولات مالی مناسب – مانند حساب‌های بازنشستگی، بیمه، حساب پس‌انداز سلامت، و کارت‌های اعتباری – به شما پشتوانه‌ی خوبی برای ثروتمندشدن می‌دهد. انتخاب‌های زیادی وجود دارد و اغلب اوقات ما در تحقیق کردن در خصوص آنها و پیدا کردن بهترین معاملات، تنبلی می‌کنیم.

وام های با درصد بالا مانند دامهایی هستند که در ابتدا خوشایند به نظر میرسند ولی در دراز مدت ضربه سنگینی به بنیه مالی خانواده ها میزنند.همچنین برای پس انداز میتوانید مبلغ مورد نظر خود را در حسابهایی که سود بالاتری دارند ذخیره کنید.

 

سؤال شماره ۴: آیا برنامه‌ی هوشمندانه‌ای را دنبال می‌کنم؟

چهارمین سؤال مهمی که برای ثروتمندشدن باید مد نظر قرار دهید، این است که آیا عملکرد درستی در پیش گرفته‌اید و برای پولتان برنامه‌ریزی کرده‌اید یا نه. اگر زندگی خود را به زحمت از حقوق این ماه تا ماه بعد می‌گذرانید، نشانه‌ی این است که باید یک برنامه‌ی خرج و دخل گذاشته و از آن پیروی کنید.

اگر برای بازنشستگی‌تان پس‌انداز نکرده‌اید، شدیداً به شما توصیه میکنم در برنامه‌ی بازنشستگی محل کارتان شرکت کنید. با این کار شما نه تنها آینده‌تان را تأمین می‌کنید، بلکه تخفیف‌های مالیاتی خوبی نیز می‌گیرید و شاید حتی پس‌اندازهای رایگان نیز از رئیس خود دریافت کنید. اگر شغلی دارید که برنامه‌ی بازنشستگی ندارد یا شغل آزاد دارید، یک حساب بازنشستگی شخصی باز کنید و هر ماه مبلغی را به آن واریز کنید.

کارهای دیگری نیز هست که باید به صورت هفتگی، ماهیانه و یا سالانه انجام دهید، مانند پرداخت به موقع صورت حساب‌ها، تطبیق دادن اظهارات مالیاتی، بررسی جابه‌جایی‌های مالی حساب‌های بانکی و کارت‌های اعتباری، نظارت بر ارزش شبکه‌ای و بررسی گزارش‌های حساب‌های اعتباری‌.

 

سؤال شماره ۵: آیا از متخصصان مناسب استفاده می‌کنم؟

آخرین سؤالی که برای ثروتمندشدن باید از خود بپرسید این است که آیا از متخصصان مالی مناسب استفاده می‌کنید؟ گروه گسترده‌ای از متخصصان – مانند برنامه‌ریزان مالی، حسابداران مالیاتی، و وکلا- وجود دارند که روزانه به افرادی با مشکلاتی شبیه به آنچه که شما ممکن است با آنها درگیر باشید، کمک می‌کنند.

اگر برای بررسی کلی مسائل مالی خود ، مانند تعین اهداف، تشخیص اولویت‌ها، راهیابی از درون مشکلات پیچیده، یا فقط جواب پس دادن به یک نفر،به کمک نیاز دارید، یک زمان ملاقات گذاشته و با یک مشاور مالی صحبت کنید.

برای مثال اگر می‌خواهید از تمام منافع مالیاتی که برایتان ممکن است استفاده ببرید، یک حسابدار مالیاتی استخدام کنید. اگر مسئول بیمه‌تان حاضر نیست به سؤلاتتان پاسخ دهد، یک بیمه بهتر پیدا کنید. از مشاوران استفاده کنید تا سرمایه‌گذاری‌های مناسب را انتخاب کنید – بسیاری از برنامه‌های صندوق بازنشستگی مشاغل و صندوق‌های بازنشستگی شخصی، این امکان را به رایگان فراهم می‌آورند.

کار کردن با متخصصان مناسب به شما کمک می‌کند در اسرع وقت، گامهای اقتصادی بزرگی رو به جلو بردارید.

چگونه شرایط مالی خودمان را بهبود بخشیم؟

نحوه‌ی پاسخ دادن شما به این ۵ سؤال در خصوص ذهنیت، تمرکز، ابزار، عملکرد و متخصصان، باید به شما در تشخیص روش مناسب برای پر کردن کمبودهای مالی زندگی‌تان کمک کرده و مدیریت مالی‌تان را به سطح بالاتری برساند.

اگر احساس می‌کنید گیج شده‌اید، تنها کافی است با بخشی از وضعیت مالی‌تان شروع کنید که بیشتر از سایر بخش‌ها شما را نگران می‌کند. برای مثال،اگر به خاطر نداشتن یک پس‌انداز قابل اعتماد، نگران از دست دادن شغلتان هستید، به سرعت یک حساب پس‌انداز اضطراری بسازید.

ثروتمندشدن، نتیجه‌ی داشتن اهداف روشن، از خود گذشتگی‌های مالی در زمان نیاز، و پیگیری دائمی برای پیروی از برنامه تعیین شده است. افراد ثروتمند خود را به خاطر اشتباهاتی که در گذشته انجام داده‌اند، ناراحت نمی‌کنند، آنها روی آینده تمرکز می‌کنند.

قسمت اول مقاله را نیز بخوانید

 

درباره ی payanetaze

مطلب پیشنهادی

روده

۹ علامت که نشان میدهد کارکرد روده ها کامل نیست

    آیا این احساس را همیشه دارید که هوس خوردن شیرینی جات کرده اید؟آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *