خانه / مقالات / سبک زندگی / چهار توصیه برای مدیریت لحظات بزرگ زندگی
لحظات بزرگ
لحظات بزرگ

چهار توصیه برای مدیریت لحظات بزرگ زندگی

لحظات بزرگ

لحظات بزرگ

داشتن لحظات بزرگ و فوق العاده در زندگی امر مهمی است .خواه شما یک یک دانش آموز دبیرستان باشید که در مسابقات فوتبال در برابر همکلاسیهایتان تلاش میکنید یا یک کارآموزحوزه قضایی که برای ترقی در برابرکمیته قضایی مجلس سنا میکوشید.به هرحال لحظه بزرگ شما خواه یک مسابقه،یک مصاحبه یا یک اجرا باشد در واقع اوج سختکوشی ،صرف زمان و انرژی شماست .

شما میدانید که آماده و مهیا هستید . اما اضطراب حال  شما را به گونه ای دگرگون میکند که گویا بسیار احساس ناتوانی میکنید .شما چند نفس عمیق میکشید اما همانقدر موثر است که یک چتر در برابر طوفان سهمگین.

چه باید کرد؟در اینجا چند توصیه مفید برای لحظات حساس و مهم شما آمده است.

۱- مراحل مختلف هدف خود را سریعتر از نتیجه ای که انتظارش را دارید تنظیم کنید .

زمانی که پیشرفت شما اهمیت پیدا میکند ،بعضی اهداف بسیارضروری تر از بقیه به نظرمی آیند.

به جای ایجاد یک هدف  پایه گذاری شده بر روی  پارامترهای صرفا مثبت و محدود به دستیابی و موفقیت  مثلا” به دست آوردن یک میلیون دلار سرمایه برای شروع کار جدید” ، یا ” در نخستین مرحله داستان من در لیست پرفروشترین کتاب ها قرار میگیرد”،مشخص کنید مراحل هدف دقیقا کدامها هستند:خودتان را بر پایه فرایند حرکت ارزیابی کنید نه بر روی  پیامد و نتیجه .

یک فرایند عالی هدفگذاری میتواند اینگونه باشد:”آنچه را که میتوانم می آموزم”برای مثال در برابر “تاسیس رستوران جدیدم در شهر”  تلاش در جریان فرایند هدف این است” آموختن تمام چیزهایی  که در مورد تاسیس یک رستوران جدید میباشد”.

فرایند مهم دیگر که در مسیر رسیدن به هدف قرار دارد “به اشتراک گذاشتن داشته ها  و دانسته ها”است. دانش و اشتیاق خود را با مردم دیگر به اشتراک بگذارید.وقتی چیزی از دیگران می آموزید سعی کنید موضوعی را که در آن اطلاعاتی دارید به انها بیاموزید.

این امر چه کمکی به ما میکند؟این فرایند فشارها را کاهش میدهد و شما را با انعطاف پذیری رها میسازد و در نتیجه کار خود را بهتر از زمانی انجام میدهید که در تنگنای نتایج هدفتان قرار دارید .درواقع هیچ شکست یا فشاری نمیتواند هدف جدید شما را در هم بشکند .

۲- تصویری که میتواند اشتباه یاشد

مسلما تا به حال شما این توصیه را شنیده اید که موفقیت خود را در ذهن خود مجسم کنید .البته برای صحت تئوری “راز ” دلایل و مدارک محکمی وجود ندارد.

اما به تصورات خوشایند و ساده ای چون  بازنشستگی به موقع  یا پایان دادن به ماراتن دو گام را هم اضافه کنید .اول اینکه به منافع و نتایج دستیابی به هدف خود فکر کنید.چرا شما این کار را انجام میدهید؟چه چیزی باعث میشود دوباره ایستادگی کنید؟

بنابراین علاوه بر تصورات موفقیت ،تصور موانعی هم که سر راه شماست باید صورت گیرد ،خواه مشکلات تکنیکی با میکروفنتان ،سئوال پیچ شدن در زمانی که کار جدیدتان را آغاز کرده اید،یا لغزش پایتان در مسابقه دو میدانی .

چرا باید این این کار را بکنید؟مطالعات حاکی از این است که تصورات مثبت به تنهایی میتوانند زیان بخش باشند .این نوع تصورات انرژی و انگیزه را کم میکند زیرا ذهن شما پر از دستیابی به اهدافی است که به معنای آسایش و راحتی میباشد .

در مقابل ، تصورات انتقاد امیز که ترکیبی از نمود های مثبت و منفی  لحظات بزرگ شما میباشد ،شما را با انگیزه نگه میدارد ،شما را به سوی مهیا شدن سوق میدهد و انرژی شما را در طول مدت انجام کار بالا نگه میدارد .

۳- قدرتمند ظاهر شوید اما در حین حرکت و جنبش  

حضور قدرتمند با بی تحرکی منافات دارد. .در مواقعی که در حال مدیریت لحظات بزرگ خود هستید،میتوانید انرژی و حوصله خود را زمانی که به خوبی حرکت میکنید تقویت کنید .تحقیقاتی که در ژورنال بیوفیدبک صورت گرفته ثابت کرده است که راه رفتن به صورت شل و افتاده برای دو تا سه دقیقه از نظر درونی میزان انرژی انسان را میگیرد.بخصوص اگر نشانه های دپرس بودن هم وجود داشته باشد .در مقایسه با این حالت جست و خیز کردن برای همین مدت میزان  انرژی درونی را افزایش میدهد.

البته لازم نیست در جایگاه محل کار یا سخنرانی بپرید بلکه گاهگاهی در قدمهایتان جهش کوچکی ایجاد کنید و پرانرژی  و محکم راه بروید تا شاهد افزایش انرژیتان باشید .

۴- پایداری در برابر وسوسه ی رها کردن خود از قید وبند و سختیها

گاهی اوقات در مسیر رسیدن به هدف ممکن است مشکلات باعث شوند که انگیزه ی خود را از دست بدهید و به عنوان مثال با خود بگویید:”این چیزی نیست که من میخواهم” .یا “اگر خرابکاری کنم چه خواهد شد؟”

اما این را به یاد داشته باشید که چند سال بعد هیچ کس به یاد نخواهد داشت که شما در مورد چیزی خرابکاری کرده اید.پس به وسوسه های رها کردن کار و نا امیدی اهمیت ندهید .و این را به یاد داشته باشید که سختیها شما را برای لحظه ی بزرگتان آماده میسازند.

بیشتر بخوانید

 

درباره ی payanetaze

مطلب پیشنهادی

روده

۹ علامت که نشان میدهد کارکرد روده ها کامل نیست

    آیا این احساس را همیشه دارید که هوس خوردن شیرینی جات کرده اید؟آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?