خانه / مقالات / سبک زندگی / چگونه با پیش داوری های منفی دیگران کنار بیاییم؟
پیش داوری
پیش داوری

چگونه با پیش داوری های منفی دیگران کنار بیاییم؟

پیش داوری
پیش داوری

رهایی از پیش داوری و قضاوت منفی بدخواهان بسیار مشکل است .در اینجا توصیه هایی برای شما داریم که بتوانید در برابر انچه را که بدخواهانتان میگویند به درستی و متانت رفتار کنید.

یک تفاوت بزرگ بین انتقاد سازنده و قضاوت معاندان وجود دارد .قضاوت سازنده هرچند منفی است ، اما با بیانی همراه است که شامل راههایی برای کمک به رشد و گسترش شماست .در قلب آن اهدافی برای کمک به شما وجود دارد و در کنار شماست.اگر شما انقدر خوش شانس هستید که انتقاد سازنده دریافت کرده اید هر آنچه که میتوانید از آن بیاموزید.

اما اشخاصی که از شما متنفرند داستان دیگری دارند .تنفر واقعی غیر سازنده است و چیزی برای شما ندارد .در مقابل تمام فایده ها نصیب شخص مغرض میشود .قصد آنها صدمه زدن به شما  و خشمگین کردن شماست .معمولا از طریق راههایی مانند احساس قدرت در کنترل یا گذاشتن یک نمایش برای به دست اوردن تعجب دیگران با هزینه شما میباشد.

بعضی از ما به دشمنان خود با خشم و عصبانیت واکنش نشان میدهیم.برخی نیز با احساس صدمه دیدن واکنش نشان میدهند.تلاش کسانی که از شما بدشان می آید حتی زمانی که با  بارانی از عشق و حمایت اطرافیانتان هستید، میتواند مانند حس پرتاب مستقیم یک سطل آب یخ به صورت شما باشد.

۱- به منبع پیش داوری ها توجه کنید .

در ابتدا به این مسئله دقت کنید که آیا شخص مغرض شما را میشناسد؟آیا شخص ناشناسی درگیرپیش داوری شده است و تنفر ایجاد کرده است؟اگر اینطور است مانند نظراتی که در اینترنت گذاشته میشود یا فریادهای توهین آمیزی که از وسایل نقلیه در حال حرکت شنیده میشود به آنها توجهی نکنید.در اصل اگر شخصی نام یا چهره ی خود را در پشت تهمتی که زده قرار نداده است بهتر است به آن توجه نکنید و اهمیت ندهید.

۲- بدخواهان خود را با احترام کردن خلع سلاح کنید.

غرض ورزان همیشه با زبان عاری از احترام صحبت میکنند .بنابراین پاسخ دادن با احترام و اعتماد به نفس ،آنها را شرمسار میکند و موقعیتشان را از هم می پاشد.

همچنین احترام به این دلیل نیزمفید واقع میشود که مغرضان سعی میکنند شما را خشمگین کنند .آنها میخواهند در شما واکنش دلخواه خود را ایجاد کنند و سپس کنار نشسته و تماشا کنند .پس اگر به خواسته خود نرسند نا امید میشوند .

گاهی آنها به مبارزه با شما به هر نحوی ادامه میدهند و اگر از یک راه به نتیجه نرسند روش خود را تغییر میدهند .شما میتوانید با احترام و شاید کمی حس دوستانه ،بی احترامی ها و قضاوتهای آنها را به انتقاد سازنده تبدیل کنید .

۳- آن را نادیده بگیرید .

دشمنان شما میخواهند که شما از خودتان دفاع کنید و اگر این کار را انجام دهید آنها را به رسمیت شناخته اید و مجاز به عداوت با خود کرده اید .بدتر اینکه باید به دیگران نیز توضیح دهید که شما اغاز کننده عداوت نبوده اید .اما اگر با انها مقابله نکنید سمی که پراکنده میکنند خنثی خواهد شد .روی هم رفته وقتی انها بمبی پرتاب میکنند ان را دریافت نکنید به این معنا که اهمیتی به سخنانشان ندهید.

۴-برای مقابله با نظرات منفی که از یک گروه دریافت میکنید ،در نظر داشته باشید که همه ی اعضا مانند هم هستند.

این را در نظر داشته باشید که اعضای یک گروه به دلیل تعصباتی که دارند یکسان فکر میکنند و اگر از سوی بعضی از آنها انتقادات تعصب آمیز یا مخالفتهایی دریافت میکنید بقیه آنها نیز همان رویه را در برابر شما خواهند داشت و در این صورت شما باید تلاش کنید که بر تمامی افراد آن گروه فایق آیید .

۵- چه چیزی در پس نفرت وجود دارد؟

راه دیگر برای رهایی از تنفر این است که ببینید چه چیزی پشت آن قرار دارد؟مطمئنا در پشت این دروغها واهانتهای غیر مستقیم وبرخی اختلافات دلایلی در این زمینه ها وجود دارد:ترس ،حسادت و ضعف .مردمی که نسبت به شما مطمئن باشند و احساس امنیت کنند شاید فقط انتقادات سازنده ای به شما ارائه دهند و این منجر به تنفر نمیشود.پس بدخواهان شما برای بالا کشیدن خود لازم میدانند که شما را در هم بشکنند.

۶- به یاد داشته باشید ،انتقاد اغلب به این معناست که شما کار بزرگی انجام میدهید .

اگر شما توجهاتی را به خود جذب کرده اید واین باعث ایجاد تنفربرخی افراد شده است ،این را به حساب این بگذارید که در حال انجام کار درستی هستید .قرار گرفتن به عنوان هدف منتقدان و غرض ورزان به این معنی است که روزگار با شماست و توجهات به سوی شماست.موفقیت با تنفر برخی افراد همراه است بنابراین متوقف نشوید .در حقیقت باید تلاش خود را بیشتر کنید .به دشمنانتان به عنوان یکی از جلوه های سرافرازی و عظمت خود نگاه کنید و بدانید که به بهترین نحو به آنها پیروز خواهید شد .

بیشتر بخوانید

درباره ی payanetaze

مطلب پیشنهادی

روده

۹ علامت که نشان میدهد کارکرد روده ها کامل نیست

    آیا این احساس را همیشه دارید که هوس خوردن شیرینی جات کرده اید؟آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?