خانه / دسته بندی نشده / چگونه شنونده ای عالی باشید؟
شنونده
شنونده

چگونه شنونده ای عالی باشید؟

شنونده

شنونده خوب همیشه باعث جذب دیگران به سوی خود میشود .حال چرا اینچنین است؟زیرا یک شنونده خوب اطمینان دیگران را جلب کرده و نشان میدهد که به افکار،عقاید و مسائل دیگران علاقه مند است .در واقع خوب گوش کردن نیمی از روابط ما را با دیگران تشکیل میدهد .در اینجا مهارتهای خوب شنیدن و گوش دادن را نام میبریم:

مهارت اول:امنیت ایجاد کنید

با انجام دادن این دو کار ، باعث میشوید که هم صحبت شما احساس امنیت کند :داشتن یک ذهن باز و قضاوت نکردن .همانطور که غرق شدن در یک رمان و داستان نیاز به این دارد که ناباوری خود را متوقف کنید،غرق شدن در شنیدن هم نیاز به این دارد که شما ارائه نظرات خود را بدون اینکه از شما  درخواست شده باشد متوقف کنید. زمانی که قضاوت ها به ذهنتان خطور کرد آنها را کنار بگذارید .

مهارت دوم:برای پیروی از کنجکاوی طبیعی خود سئوالاتی از هم صحبت خود بپرسید

زمانی که ذهنتان تحریک شد سئوال بپرسید.مانند یک روزنامه نگار فکر کنید و بپرسید چه چیزی ،کی،کجا،چرا و چگونه.مثال هایی بپرسید.از جزئیات سئوال کنید . حس کنجکاوی طبیعی خود را دنبال کنید .به این طریق که سئوالاتی بپرسید که نه تنها نشان میدهد شما در حال گوش دادن هستید بلکه به مخاطبتان حس شنیدن یک داستان جالب را ارزانی میدارد .

مهارت سوم:با تمام جسم و بدن خود گوش دهید

در بعضی مدارس،آموزگاران  چیزی به نام” با تمام بدن گوش دادن “را به دانش آموزان یاد میدهند.این کار به این گونه است که از چشمهایتان برای دیدن ،از ذهنتان برای فکر کردن به چیزهایی که گفته میشود ،از قلبتان برای درک احساسات استفاده کنید واز دیگر اعضای بدنتان را برای نشان دادن احترام ،آرام نگهدارید .

بسیاری از ما اغلب اوقات سعی میکنیم هنگام گوش دادن به چند کار دیگر هم بپردازیم .ما وقتی کاری  انجام میدهیم یا شروع به تجزیه و تحلیل میکنیم در واقع نصفه گوش میدهیم .

بیشتر از ۸۰ درصد ازارتباطات  ما از طریق نشانه های غیر زبانی میباشد. مانند حالتهای چهره ،اشاره ها و وضعیتهای بدنی.پس زمانی که ما چند کار را باهم انجام میدهیم ،این علامتها را از دست میدهیم .اما ترک چند وظیفه بودن کار مشکلی است .چرا؟ چون گوش دادن عمدتا کاری درونی است که انفعالی به نظر میرسد و ممکن است این حس را ایجاد کند که در بطن خود هیچ گونه فعالیتی را طلب نمیکند . در حالی که اینطور نیست و گوش دادن یک فعالیت است که درک و توجه کاملی را میطلبد .بنابراین تمام بدن خود را درگیر گوش دادن هوشیارانه کنید و برای شریک گفتگوی خود دریافت کننده خوبی باشید.

مهارت چهارم:با عبارات ساده تایید کنید

هنگامی که مردم احساس بی اعتباری کنند یا به بیان دیگر طرد شوند ،این احساسات را در ارتباطاتشان به طریق دیگری نشان خواند داد. مانند قهر کردن ، بد خلقی و ترشرویی.این خصوصیتها بیشتر در کودکان و افراد مسن دیده میشود .اینها نشان دهنده شنیده نشدن و نادیده گرفته شدن است .

چگونه به دیگران توجه خود را نشان دهیم؟علاوه بر به کار بردن سه مهارت بیان شده ،از به کار بردن عباراتی که تایید کننده است نیز استفاده کنید.عباراتی مانند :البته،”منطقی است”،”مطمئنا همینطور است”،”طبیعی است” و “حق با شماست”.

اینها عبارات کوتاهی هستند ولی با به کار بردن این جملات نشان میدهید که به طرف مقابل ارزش قائل هستید و به او احساس پذیرفته شدن و درک شدن را منتقل میکنید .

 

درباره ی payanetaze

مطلب پیشنهادی

روده

۹ علامت که نشان میدهد کارکرد روده ها کامل نیست

    آیا این احساس را همیشه دارید که هوس خوردن شیرینی جات کرده اید؟آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?