خانه / مقالات / ۵ تکنیک برتر برای موفقیت شغلی
شغلی

۵ تکنیک برتر برای موفقیت شغلی

با وجود اینکه همه کارها را به دقت زیر نظر دارید تا به درستی انجام شوند ولی باز هم پیشرفتی حاصل نمی شود و موفقیت شغلی نصیب تان نمی شود،  به راستی اشکال کار کجاست؟ اگر در امور شغلی تان موفق عمل نمی کنید شاید به این دلیل است که نا خواسته اشتباهاتی را انجام می دهید و یا در انجام برخی امور کوتاهی می ورزید. ممکن است تلاش بسیاری کنید ولی اموری به ظاهر جزئی ولی در اصل مهم و ضروری را نادیده بگیرید در ادامه با ما همراه باشید تا با بررسی ۵ تکنیک برتر موفقت شغلی را به دست آورید :

۱-با هم کار کنید

اغلب افراد می خواهند کارها را به تنهایی انجام دهند در حالیکه هر کس توانی دارد و انجام امور از عهده یک نفر خارج است. از افرادی که در زمینه شغلی شما مهارت دارند کمک بگیرید و کارها را تقسیم کنید به زودی پیشرفت قابل ملاحظه ای در امور نصیب تان می شود.پیشرفت و موفقیت شغلی در سایه همکاری به دست خواهد آمد.

۲- موفقیت شغلی تدریجی است

هیچ موفقیت و پیشرفتی در زندگی یک شبه به دست نمی آید. برخی مشاغل نیاز به زمان زیادی برای تولید محصولات خود دارند و انجام بسیاری از خدمات نیز زمان کافینیاز دارد. برخی معتقدند که کارهای بزرگ را نباید شروع کرد زیرا امری نشدنی است ولی افراد موفق در زمینه شغلی حتی در انجام کارهای بزرگ نیز هیچ تردیدی به خود راه نمی دهند بهتر است بدانید که پیشرفت تدریجی به دست می آید بهتر است از کارهای کوچک و با هزینه ای اندک شروع کنید و رفته رفته کسب و کار خود را توسعه دهید. با این روش می توان جلوی اشتباه را گرفت و از ضررپیشگیری کرد.ضرر در کارهای کوچک قابل جبران است.

۳- قبل از خواب مشکلات را بررسی کنید

ضرورتی ندارد تا تمام مدت به مشکلات کاری خود فکر کنید و روحیه خود را خسته و افسرده کنید  بلکه بهتر است ، هر شب قبل از خواب به مدت یک ربع با خود فکر کنید و به مشکلات و گرفتاری های کاری و شغلی خود بیندیشید و سعی کنید مشکلات را بررسی کنید و سپس بخوابید. ضمیر ناخودآگاه، حتی در خواب هم فعالیت می کند و اغلب اوقات صبح روز بعد و پس از بیداری، راه حل مشکل را پیدا خواهید کرد.لا اقل مشکل به وخامت شب قبل نخواهد بود امتحان کنید و نتیجه را ببینید رفته رفته در این کار مهارت پیدا می کنید.

۴-با کامپیوترتان مهربان باشید

امروزه اغلب مشاغل از کامپیوتر در فعالیت های خود استفاده می کنند.هر گونه اطلاعاتی مربوط به کار و حتی صورتحساب ها همه در کامپیوتر بررسی می شود. طرح ها ، بودجه، لیست کالا و….همه با همین کامپیوتر می تواند انجام و نگهداری شود. به راستی که این فناوری بسیاری از مشکلات را حل کرده است ولی توجه داشته باشید که اگر سیستم خود را مرتب چک نکنید با مشکل روبرو می شوید هرگز فایل ها را بدون ذخیره سازی رها نکنید اطلاعات مهم تان از بین خواهد رفت. تا زمانی که مشکلی پیش نیامده فایل ها را مرتب کنید و پیشرفت را در تولیدات خود ببینید.

۵- از حسابداری استفاده کنید

اکثر افراد در مشاغل نوپا و کوچک، سیستم حسابداری خوبی ندارند و گمان می کنند که حسابداری مخصوص مشاغل بزرگ و موفق است. بدون داشتن سیستم درست حسابداری هرگز در شغل خود موفق نخواهید شد زیرا نمی توانید متوجه اشتباهات مالی شوید و از سود و زیان بی خبر می مانید. با انجام امور حسابداری می توانید با ارزیابی موارد سود آور و زیان آور تصمیم درستی اتخاذ کنید .با انجام همین امور ساده موفقیت شغلی نصیب تان می شود.درباره موفقیت بیشتر بخوانید.

درباره ی payanetaze

مطلب پیشنهادی

روده

۹ علامت که نشان میدهد کارکرد روده ها کامل نیست

    آیا این احساس را همیشه دارید که هوس خوردن شیرینی جات کرده اید؟آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?