خانه / مقالات / ۶ عادت که خوشبختی را از زندگی می گیرد
عادت

۶ عادت که خوشبختی را از زندگی می گیرد

در این مقاله قصد داریم تا عادت هایی که خوشبختی را از زندگی می گیرند معرفی کنیم عاداتی که هر یک از ما ممکن است روزانه تکرار کنیم و با غلبه بر این عادات می توانیم خود را از ناکامی نجات دهیم.

۱-کامل و بی نقص بودن

آیا می خواهید کامل و بی نقص باشید همه امور را بدون کوچکترین خطایی انجام دهید این خیلی خوب است اگر میل به کمال منطقی باشد و با معیارهای قابل قبولی سنجیده شود .هر انسانی توانی دارد خود را با خود بسنجید و بهترین خود را انجام دهید .اگر تصور می کنید که به اندازه کافی خوب عمل نمی کنید همه تلاش خود را انجام دهید ولی مراقب باشید تا اعتماد به نفس خود را پایین نیاورید.

کامل بودن ایده آل گرایی است وایده آل گرایی می تواند کارها را با دشواری مواجه کند فقط تا جاییکه توان دارید پیش بروید.برای هر کاری زمان در نظر بگیرید این کار باعث می شود وقت اضافی برای کارها و رسیدن به ایده آل تلف نکنید.

۲ – افکار منفی

عادت بد دیگر ،منفی بافی است .خوشبختی و شادی با منفی بافی از بین خواهد رفت.وقت بیشتری را به کارهای انرژی بخش اختصاص دهید .گاهی برنامه های طنز ببینید و بخندید موسیقی گوش دهید با افراد مثبت اندیش رفت و آمد کنید تا دید تان از دنیا عوض شود شادی را به خانه راه دهید تا از ناکامی نجات یابید. تمرین کنید موفق خواهید شد.

۳- در چنگال گذشته

یاد آوری خاطرات گذشته تا جایی خوب است که مانع از فعالیت امروز نشود . این درست نیست که گذشته را دور بریزید ولی هرگز نباید در گذشته گم شوید نگذارید گذشته اسیرتان کند.در گذشته ماندن باعث ناکامی است و مانع از کسب تجارب امروز می شود.از گذشته درس بگیرید و بیشتر وقت خود را صرف امروز کنید.

۴- مقایسه ممنوع

مقایسه عادتی است که فرد را با ناکامی می کشاند.وقتی خود را مدام با دیگران و داشته های شان مقایسه کنید دچار احساسات منفی شده و اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد.

می توانید موقعیت و داشته های امروزتان را با موقعیت گذشته خودتان مقایسه کنید . با این کار و دیدن پیشرفت خود شاد خواهید شد.فکر کردن به اینکه از کجا به کجا رسیده اید و چه چیز هایی به دست آورده اید انرژی شما را بیشتر می کند.

۵ – نگران دیگران

برخی از افراد گمان می کنند همه چشم ها بر روی آن ها تمرکز کرده است. این افراد از اینکه دیگران در موردشان چه فکری می کنند ، واهمه دارند. خود رادر زندگی محدود می کنند تا دیگران چیزی نگویند این طرز فکر ناکامی را در پی خواهد داشت.زیرا چنین افرادی از ترس داوری شدن توسط دیگران دست به هیچ کاری نمی زنند.به جای چنین افکاری بهتر است اعتماد به نفس تان را بالاببرید و به دنبال کار خود باشید.

سعی نکنید افکار دیگران را بخوانید به خود فشار و استرس وارد نکنید دیگران هم زندگی دارند و دائم به شما فکر نمی کنند.

۶- پیچیدگی زندگی

زندگی را اینقدر پیچیده نکنید.این کار استرس زیادی را به همراه دارد.طرز فکر خود را عوض کنید و با کسب عادت های جدید در این دنیای پیچیده به راحتی زندگی کنید. اعداف مهم زندگی تان را در لیستی بنویسید و بر روی هر کدام جداگانه تمرکز کنید خود را درگیر کارهای گوناگونی در یک زمان نکنید.

وقتی مشکلت زندگی در گیرتان کرد و سر درگم و کلافه شدید، بنشینید و کمی آرام باشید چند دقیقه آرامش می تواند شما را از کلافگی نجات دهد.باور کنید زندگی اینقدر ها هم پیچیده و پر استرس نیست ، همه چیز در ذهن اتفاق می افتد .ذهن خود را آرام کنید تا روی دیگر زندگی را نیز ببینید.درباره موفقیت بیشتر بخوانید.

 

درباره ی payanetaze

مطلب پیشنهادی

روده

۹ علامت که نشان میدهد کارکرد روده ها کامل نیست

    آیا این احساس را همیشه دارید که هوس خوردن شیرینی جات کرده اید؟آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *